Kompetencje nauczycieli kluczem do sukcesu szkoły

Kompetencje nauczycieli kluczem do sukcesu szkoły

wtorek, 10 kwietnia 2018

Muzeum Narodowe Szkocji

Oczywiście od rana do południa pilnie się uczyłem - zajęcia są bardzo ciekawe i inspirujące- jednakże sądzę, że interesujące tylko dla mnie, W związku z tym, o ile nie wydarzy się nic wartego opisania na blogu, skupiać się będę na tym, co potem...
Tak więc spacer po Edynburgu, deszczowym dzisiaj i mało przyjemnym, był w miarę krótki. Udałem się na północ od zamku poznać Wojtka. Oto on:


Nie, to nie ten pan po lewej. Wojtek to syryjski niedźwiedź brunatny, który służył w armii gen. Andersa i dosłużył się nawet stopnia kaprala. Pomnik Wojtka ma dopiero 2,5 roku. Został odsłonięty 7 listopada 2015 r.

A tak prezentuje się edynburski zamek z okolic Princes Street Gardens:Gwoździem dzisiejszego programu było jednak zwiedzenie Muzeum Narodowego Szkocji (wstęp za darmo!):


Deklaracja z Arbroath na jednej ze ścian muzeum:


„Nie walczymy o honor, ani dla bogactwa, ani dla chwały, lecz wyłącznie o wolność, z której żaden prawdziwy człowiek nie zrezygnuje bez swojego życia”.

Poniżej jeszcze kilka fotek z muzeum:
- owieczka Dolly, ta sklonowana:- krosno Jacquarda (wiadomo, co to jest! :)- jak żywe:Na koniec jedzonko - oryginalny, wyśmienity, wspaniały: haggis (nie chcecie wiedzieć co to) z tatties (ziemniaki) oraz neeps (rzepa, brukiew) z sosem whisky:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz