Kompetencje nauczycieli kluczem do sukcesu szkoły

Kompetencje nauczycieli kluczem do sukcesu szkoły

poniedziałek, 9 kwietnia 2018

Uroki dnia pierwszego

Hello! My name is Marek. I'd like to... Albo nie, pisać będę po polsku. Choć jestem w trakcie kursu angielskiego.
8 kwietnia 2018 wsiadłem w samolot na pełnym słońca lotnisku w Modlinie i po 2 godzinach i 35 minutach spokojnego lotu, wylądowałem w pochmurnej stolicy Szkocji - Edynburgu. Cel: intensywny kurs języka angielskiego a także spotkania integracyjne w międzynarodowym gronie uczestników. Postaram się w miarę regularnie przedstawiać informacje z pobytu oraz zdjęcia tego, co udało mi się zobaczyć i innych ciekawych rzeczy. Więc do dzieła. 


Dziś minął pierwszy dzień kursu. Zostałem przydzielony do grup 6-7 osobowych (w zależności od szkolonych umiejętności są niewielkie różnice osobowe). Towarzystwo międzynarodowe: troje Brazylijczyków, dwóch chłopaków z Arabii Saudyjskiej, jeden ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz dziewczyna ze Szwajcarii.

Moja szkoła (Edinburgh School of English):
Nie byłbym sobą, gdyby pierwszy wypad nie odbył się na coś najwyższego w okolicy. Wzgórze Arthur's Seat. Podobno z tego wzgórza król Artur przyglądał się przegranej bitwie z Piktami.

To nie jest właściwe wzgórze a je poprzedzające:


Tu widać już sam wierzchołek i mnóstwo ludzi na nim:


I takie piękne widoki rozpościerają się ze wzgórza:Przy zejściu w kierunku północnym znajdują się urokliwe ruiny St. Antony's Chapel:


Po wysiłku warto coś zjeść. Np. tradycyjne szkockie "tattie" czyli pieczony ziemniak z farszem. Tu z kurczakiem w sosie tikka masala. Nie może zabraknąć napoju irn bru, czyli szkockiej oranżady:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz